Recenzja książki „Jedz i chudnij w zgodzie ze swoją naturą” Karoliny i Maćka Szaciłło
Masz za sobą już kilka lub kilkanaście prób utraty zbędnych kilogramów? A może chcesz się przyjrzeć sobie i spróbować odżywiać się zgodnie z nauką Wschodu? Bez względu na to, dlaczego sięgniesz po tę książkę – na pewnie będzie to doskonała inwestycja, która przyniesie korzyści zarówno tobie, jak i twoim domownikom.
Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka Karoliny i Maćka Szaciłło „Jedz i chudnij w zgodzie ze swoją naturą”. Autorzy po raz kolejny dzielą się z czytelnikami swoim doświadczeniem, jak również wiedzą z zakresu medycyny ajurwedyjskiej.
We współczesnym świecie wszyscy chcą być „fit”. Bo to mocne i ponoć zdrowe. Godziny spędzanie na siłowni nie dają zadowalającego efektu, śniadanie spożywanie około południa, wysuszona skóra, gospodarka hormonalna w rozpadzie, a do tego od jakiegoś czasu choroba autoagresywna – tak wygląda zapewne większość kobiet, które w swoim życiu otarły się o restrykcyjne diety, które nie przynosiły rezultatów.
DLACZEGO?
Bo jesteśmy całością. Bo to, jak wyglądamy – to efekt tego, co jemy, jak myślimy i jaki rodzaj aktywności fizycznej preferujemy. I dlatego doskonale jest sięgnąć po naukę, która od tysięcy lat pomaga nam utrzymać ciało i umysł w zdrowiu.
Książka zawiera krótki wstęp, a w nim tabelę, dzięki której w przybliżeniu możemy określić jaki rodzaj nierównowagi leży u podstaw przybierania na wadze. To pomoże nam we wstępnym określeniu typu konstytucji. Autorzy jednak podkreślają, iż nic nie zastąpi wizyty u specjalisty ajurwedyjskiego. Zwłaszcza, jeśli borykamy się z chorobami przewlekłymi, czy poważnymi zaburzeniami zdrowia.
„Chudnij” zachwyca pięknymi, naturalnymi zdjęciami. Czytelnik zatapia się w przepisach, które zawierają łatwo dostępne produkty spożywcze. W książce znajdziemy również wypowiedzi konsultanta ajurwedyjskiego, co dodatkowo podnosi jej rangę. Książka zawiera oddzielne przepisy dla konstytucji Vata i Kapha. Przepisy są w 100% wegetariańskie, ale skomponowane tak, abyśmy zapewnili sobie wszystko, czego nam potrzeba.
To niewątpliwie kolejna wspaniała pozycja książkowa i swoiste „must have” dla wszystkich, którzy borykają się z efektami jojo, i którzy stracili zaufanie do cudownych diet CUD. Autorzy po raz kolejny przybliżają czytelnikowi namiastkę najstarszej wiedzy medycznej, która nadwagę postrzegała jako efekt zaburzeń i nierównowagi w naszym organizmie. Ta książka daje nadzieję, ale wymagać będzie od czytelnika zaufania i zmian.
Ja osobiście przez kilkanaście lat „walczyłam” z nadwyżkowymi kilogramami i zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Dlatego dla mnie ta książka jest szczególnie ważna. Polecam!
Skoro już tu jesteś...
...mamy do Ciebie prośbę. Coraz więcej osób czyta artykuły na portalu Bosonamacie.pl, znajduje tu także informacje o ciekawych warsztatach i wyjazdach.
Nasz portal działa na zasadach non-profit, nie jest firmą, ale efektem pracy i zaangażowania grupy pasjonatów.
Chcemy, by nasz portal pozostał otwarty dla wszystkich czytelników, bez konieczności wprowadzania opłat za dostęp do treści.
Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą. Wesprzyj nas na Patronite! Nawet symboliczne 10 złotych miesięcznie pomoże nam tworzyć wartościowe treści i rozwijać portal.
Jeśli nasz artykuł był dla Ciebie pomocny, ciekawy lub po prostu lubisz to, co robimy – kliknij logo poniżej i dołącz do grona naszych patronów.
Każde wsparcie ma znaczenie. Dzięki Tobie możemy działać dalej!
Dziękujemy!
Ania Krachało
inżynier sanitarny, refleksolog, dietetyk,hirudoterapeuta, właścielka Centrum Prana w Jastrzębiu-Zdroju
email: aniak@bosonamacie.pl
Przygodę z jogą zaczęła od hatha jogi, którą szybko pożegnała poznając ashtanga jogę. Od 5 lat regularnie spędza 5 tygodni w Indiach, gdzie pod okiem kilku nauczycieli szlifuje swój warsztat. Ostatni nauczyciel Balu Thevar jest tym, do którego chce wracać. Weganka, szlifująca nieustannie swoje zainteresowania w kierunku Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Życie uzupełnia gotowaniem, fotografią i wspinaczką. Prowadzi warsztaty podczas których motywuje do dbania o siebie, włączając w to jogę.
Prowadzi blogi: www.jogoholiczka.blogspot.com oraz matkapolkajogiczna.bosonamacie.pl