Incredible India
15/12/2016
Są tu rzeczy, które mnie zachwycają i są tu rzeczy, które zachwycają mnie znacznie mniej. Do tej drugiej kategorii zaliczam między innymi brud oraz brak postawy dbania o środowisko, w tym segregowania śmieci. Śmietników jest mało i czasem chyba stanowią dekorację, Hindusi często rzucają śmieci po prostu na ulicę, a służby sprzątające po prostu tam je później palą. Widok Gangesu w Varanasi może spowodować odruch wymiotny lub nawet długotrwałą utratę przytomności i z pewnością jest to wspomnienie, które powinno zostać jak najszybciej wyparte.
W tym roku po raz pierwszy z powodu smogu zaczęłam korzystać z maski, takiej jak noszą Chińczycy lub Japończycy.
Moja tolerancja i miłość do bliźniego kończą się również na widok koszmarnie zaśmieconej plaży i mężczyzn oddających mocz na poboczu drogi (czasem wydaje mi się, że robią to wręcz masowo zupełnie się tym nie krępując). Tyle na dziś.
P.S. Oto Kerala. Na pierwszym zdjęciu lokalna plaża dla Hindusów w Kollam, a na drugim Varkala, popularna destynacja zagranicznych turystów. Znajdźcie 10 różnic!

Ania Chomczyk
ania@bosonamacie.ple-mail: ania()bosonamacie.pl
Ćwiczę jogę od ponad 20 lat. Przez lata regularnie podróżowałam do Indii, aby poznawać ten niesamowity kraj oraz uczyć się jogi u źródła. Nadal kontynuuję moje jogiczne studia pod okiem najlepszych nauczycieli na świecie.
Studiowałam amerykanistykę na UW, a w 2016 r. na Uniwersytecie SWPS (kulturoznawstwo) obroniłam doktorat dotyczący jogi.
Pobieram lekcje klasycznego śpiewu Karnataki u Ranjini Koushik. Chętnie maluję i w styczniu 2021 r. zostałam certyfikowaną nauczycielką malarstwa intuicyjnego, Vedic art. Obecnie poszerzam moje kompetencje o terapię mięśni dna miednicy wg metody Bebo. Kocham Himalaje. Jestem mamą małego Felixa.
Joginka w podróży
Facebook: Joginka w podróży
Instagram: Joginka w podróży