Posłuchajcie rozmowy z Krystianem Mesjaszem, niezwykłym polskim joginem – o Mysore, kolebce Ashtangi i o tym jak to jest praktykować w Instytucie Sharatha Joisa.
Krystian Mesjasz – badacz, socjolog, kulturoznawca, nauczyciel jogi. Autor publikacji naukowych z zakresu religioznawstwa, antropologii kultury i polityki społecznej. Regularnie publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Na jogiczną ścieżkę wkroczył 10 lat temu. Najpierw przez 6 lat zagłębiał się w metodę B.K.S Iyengara pod okiem Małgorzaty Madej, aż w końcu pochłonęła go praktyka ashtanga jogi. Mimo licznych warsztatów z zagranicznymi nauczycielami największy wpływ wywarł na niego pobyt w Mysore w Indiach i praktyka pod okiem Sharata Joisa. Joga stała się dla Krystiana świadomym zespoleniem cielesnej, intelektualnej oraz duchowej sfery życia człowieka. Prowadzi kameralną szkołę „Joga w Wegeneracji” w Opolu oraz zajęcia w Instytucie Ćwiczeń Psychofizycznych ZEN.
Skoro już tu jesteś...
...mamy do Ciebie prośbę. Coraz więcej osób czyta artykuły na portalu Bosonamacie.pl, znajduje tu także informacje o ciekawych warsztatach i wyjazdach.
Nasz portal działa na zasadach non-profit, nie jest firmą, ale efektem pracy i zaangażowania grupy pasjonatów.
Chcemy, by nasz portal pozostał otwarty dla wszystkich czytelników, bez konieczności wprowadzania opłat za dostęp do treści.
Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą. Wesprzyj nas na Patronite! Nawet symboliczne 10 złotych miesięcznie pomoże nam tworzyć wartościowe treści i rozwijać portal.
Jeśli nasz artykuł był dla Ciebie pomocny, ciekawy lub po prostu lubisz to, co robimy – kliknij logo poniżej i dołącz do grona naszych patronów.
Każde wsparcie ma znaczenie. Dzięki Tobie możemy działać dalej!
Dziękujemy!
Anna Socha-Bystroń
e-mail: jedenprocentteorii@bosonamacie.pl
Z wykształcenia i zawodu konserwatorka zabytków, specjalizująca się w obrazach sztalugowych i rzeźbie polichromowanej. Pasjonuje się różnymi starociami i ich odnawianiem. Być może dlatego zainteresowała się jogą, którą postrzega jako sposób na "odnowienie" człowieka na poziomie fizycznym, duchowym i mentalnym. Ukończyła kurs nauczycielski u Basi Lipskiej i pomaga poznawać praktykę Ashtanga Vinyasa Jogi w Centrum Rozwoju Ajanta w Toruniu. Mama dwóch uroczych córeczek oraz żona uroczego męża.