Falowanie Joga z Olą Mączewską: KOBIETA, WINO I ŚPIEW

Marta Kuczewska – psycholożka i ekolożka zafascynowana związkami człowieka z naturą, rozwojem duchowym i psychologią holistyczną. Jej praca to synteza filozofii wschodu, przekazów duchowych i mitologii całego świata oraz współczesnej psychologii i nauki.
Aleksandra Mączewska – instruktorka jogi i technik relaksacyjnych, pasjonatka pracy z ciałem i umysłem oraz tańca. Łączy tradycyjną filozofię jogi ze współczesną wiedzą z dziedziny neurobiologii, biomechaniki oraz medycyny. Więcej info na https://www.facebook.com/falowaniejogazola/
Beata Kowalska – twórczyni folkowych projektów Córy Mary i Kobea. Śpiewa, komponuje i tworzy aranżacje muzyczne do tekstów ludowych
Kochamy czerpać z życia pełnymi garściami, ale też dbać o siebie i spędzać czas w towarzystwie osób, które lubią poznawać nowe miejsca, smaki i uroki codzienności.
Dla miłośników jogi i radosnego stylu życia stworzyłyśmy weekendowy wyjazd, który napełni nas tym wszystkim, co cieszy jeszcze długo potem. Oprócz energii łagodnego ruchu chcemy zaproponować degustację win oraz warsztaty śpiewu białego, który uwalnia emocje i harmonizuje duszę. Wszystko to, aby z radością powitać jesień. W końcu to czas, kiedy przyroda wydaje swoje ostatnie plony i zachęca nas do korzystania z ich obfitości. Winobranie czas zacząć!
Zajęcia jogi pomyślane są zarówno dla osób początkujących, jak i regularnie praktykujących. Prowadzone będą w nurcie łagodnej vinyasy, z poszanowaniem naszych predyspozycji, stanu zdrowia i możliwości na dany moment. Ich celem jest obudzić ciało, doenergetyzować, rozruszać i wzmocnić w sposób pozbawiony agresji, wsłuchując się w jego potrzeby. Postaramy się popłynąć miękko w jogowej choreografii pełnej równowagi między siłą a łagodnością.
Gimnastyka słowiańska będzie spotkaniem kobiet w kręgu. Będziemy ćwiczyć tzw. “zestawy dnia” tradycyjnej gimnastyki, która jest bardzo łagodną, kobiecą praktyką przeznaczoną dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności. Kobiety znające gimnastykę będą mogły doświadczyć mocy codziennej praktyki w kręgu, a osoby, które wcześniej nie miały okazji jej doświadczyć poczuć cud i magię jaką ze sobą niesie.
Krąg pieśni słowiańskich, to przestrzeń poznawania słów i melodii pieśni naszych przodków i przodkiń, poprzedzonego przygotowaniem ciała do twórczej pracy z głosem. Nauczymy się uwalniać go z siebie i cieszyć jego mocą. Będziemy pracować z określoną strukturą muzyczno-tekstową, lecz podczas zajęć znajdzie się również miejsce na twórcze zabawy improwizacyjne z wielogłosem.
Orientacyjny plan zajęć:
Czwartek 13.10
19:00 Kolacja
20:00 Krąg powitalny
Piątek 14.10
8:00-9:30 Poranny oddech i joga
9:30 Śniadanie
11:30 -13:00 Gimnastyka Słowiańska w kręgu
13:30 Obiad
18:00 Kolacja
19:00 Degustacja win
Sobota 15.10
8:00-9:30 Poranny oddech i joga
9:30 Śniadanie
11:30-13:00 Gimnastyka Słowiańska w kręgu
13:30 Obiad
15:30 -17:30 Krąg pieśni słowiańskich
18:00 Kolacja
19:30 Medytacja odblokowująca/relaksacja
Niedziela 16.10
8:00-9:30 Poranny oddech i joga
9:30 Śniadanie
11:00-12:30 Gimnastyka Słowiańska w kręgu
12:30 Krąg zamykający
13:30 Obiad
Koszt:
1550 złotych/os. – przy wpłacie do 31 sierpnia
1700 złotych/os.- przy wpłacie po 31 sierpnia
Oferta obejmuje udział w zajęciach warsztatowych, medytacji, jodze, gimnastyce, warsztatach śpiewu, degustacji win, relaksacjach, pełne wege wyżywienie i zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych.
Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł na konto Aleksandra Mączewska 34105010251000009092183897 tytuł: Siódmy Las
Dla uczestników naszych poprzednich warsztatów 10% zniżki!
Rezerwujcie pisząc na adres wschodswiadomosci@gmail.com lub dzwoniąc na numer 512336292 lub 600087176.
Zapraszamy serdecznie!
Siódmy Las to siedlisko zagubione wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wspaniały mikroklimat wsi Zawada sprawiał, że już w okresie międzywojennym rodowici mieszkańcy Kazimierza Dolnego właśnie tutaj zjeżdżali na letniska. Wokoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Z zachwytu nad tym zakątkiem Lubelszczyzny powstał koncept miejsca, w którym połączono piękno przyrody i siłę natury z tradycyjną architekturą domów i wnętrz, zdrową żywnością i pożytecznym spędzeniem czasu. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, nabrania pozytywnej energii. Siódmy las to mały świat, gdzie z jednych okien widać wzgórza pokryte dzikimi uroczyskami, wspaniałą florę i faunę ugorów, daleką perspektywę okrytą błękitną mgiełką, a z innych okien – szyszki świerkowe, drżące listki grabów, kwitnące gałęzie wiśni, pachnącą sosnę. Tutaj nie ma telewizorów. Jest za to prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. W Siódmym Lesie śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką, a budzi Cię świergot ptaków. Śniadanie na oszklonej werandzie: ciepłe, drożdżowe bułeczki prosto z pieca, domowe konfitury, kawa ze śmietanką, do herbaty wonny sok malinowy.
Siódmy Las znajduje się 40 minut od pięknego, pełnego historii Lublina i tylko 20 minut od słynnego Kazimierza Dolnego – enklawy kultury, sztuki i życia artystycznego